Actie Airport Lelystad

Categorie: Nieuws Gepubliceerd: maandag 11 september 2017

Vanuit Verenigd Links Assen en Weststellingwerf wijst men op de problemen die ontstaan wanneer Lelystad Airport in 2018 een nieuwe baan opent. Dan passeren er ongeveer 4000 vluchten op een hoogte van 1500 tot 2100 meter tussen 0.500 uur en 23.00 uur, 365 dagen per jaar. In het gebied rond Wolvega, De Blesse, Willemsoord, Steenwijk, Munnikeburen, Scherpenzeel, Rottige Meenthe, Weerribben, Balk, Staveren en ook delen van Groningen en Drenthe.

De landingen op Lelystad worden niet uitgevoerd in een glijvlucht, maar worden over een afstand van zo’n 100 meter komend vanuit Drachten of Staveren uitgevoerd. Dit veroorzaakt een grote geluidshinder en een hoog kerosine verbruik. Laagvliegroutes over rijke vogelgebieden met “hoog” vliegers zoals ganzen, ooievaars, zwanen en aalscholvers vormen een groot gevaar voor een botsing of een crash.

Verenigd Links is ongerust over deze situatie, en we roepen iedereen op de petitie te tekenen die is te vinden op:  stopairportlelystad.wordpress.com.

Hits: 2891