De nieuwe strengheid

Categorie: Blog Gepubliceerd: woensdag 04 oktober 2017 Geschreven door Super User

Onderzoek toont aan dat nieuwe armen op het moment dat zij hulp zoeken voor hun financiële problemen vaak (nog ) huisbezitter zijn, of in een woning wonen terwijl ze niet in aanmerking komen voor huursubsidie. In een situatie waarin er plotseling iets in je inkomen verandert zoals werkloosheid  of een scheiding ben je niet zomaar uit de problemen, integendeel. Een aantal gemeenten, waaronder Leeuwarden kent het verschijnsel woonkostentoeslag. Wanneer je in een situatie verkeert waarin je te maken krijgt met een sterke inkomensdaling en in een te duur huis woont gelet op je huidige inkomen dan kun je woonkostentoeslag aanvragen. Diverse fracties hebben in het recente verleden opgemerkt dat er in het armoedebeleid aandacht moet zijn voor deze groep mensen. Omdat Leeuwarden de woonkostentoeslag kent is er dan niets aan de hand zou je dan misschien denken. Toch is dat blijkbaar te gemakkelijk gedacht. Want ondanks de opmerkingen van diverse raadsleden kenmerkt het Leeuwarder beleid zich door een nieuwe strengheid. Zo kregen wij als Verenigd Links meldingen binnen van mensen die eerder woonkostentoeslag ontvingen, maar nu niet meer omdat bijv. het bezit van een oude caravan en een auto met een waarde van ca.1500 euro opeens reden was om de toeslag niet (meer) toe te kennen, terwijl deze eerder ook al in bezit waren.

De nieuwe strengheid wordt ongetwijfeld veroorzaakt door de wens van het Leeuwarder College om te bezuinigen op het sociaal domein, en dat dupeert mensen. Bij de bezuinigingsvoorstellen die wethouder Ekhart ( PVDA) onlangs presenteerde staat ook deze woonkostentoeslag, het is volgens de wethouder mogelijk om deze toeslag in duur te beperken of zelfs in het geheel af te schaffen. Gezien de gesignaleerde  nieuwe strengheid is het College daar op die manier blijkbaar al aan begonnen. Ten koste van mensen die deze toeslag hard nodig hebben. Dat is niet goed.

Addy Stoker

Verenigd Links

Hits: 469